Twoi znajomi lub bliscy spodziewają się malucha, a Ty zastanawiasz się, jaki prezent będzie odpowiedni dla niemowlaka? W sklepie Zabawki Krokodylek oferujemy szeroki wybór produktów dla dzieci, od projektorów, bujaków i chodzików dla dzieci po maty i zabawki interaktywne.

Jako pierwszy prezent dla dziecka warto wybrać coś, co zaciekawi go od pierwszych dni życia. Doskonale sprawdzi się projektor 2w1, który na suficie wyświetla gwiazdki oraz księżyc przy których dziecko usypia. Drugą funkcją jest delikatna lampka nocna którą warto włączyć, kiedy dziecko już zapadnie w spokojny sen. W naszej ofercie znajdziecie projektory stojące w formie misia, a także specjalne projektory do powieszenia na łóżeczku, np. z funkcją automatycznego włączania pozytywki, kiedy tylko dziecko zaczyna płakać.

Przenośny plac zabaw – maty dla niemowlaka

[FreeSearchAdsBox query=”+mata dla +niemowlaka”]

Maluchy już od pierwszych dni życia rozwijają się nie tylko pod względem fizycznym, ale i emocjonalnym. Poznają nowe zapachy, przedmioty i kształty, a także smaki, dlatego warto im umożliwić poznawanie świata w najlepszy możliwy sposób. Dla małych szkrabów, które dopiero zaczynają poznawać świat świetnie sprawdzi się miękka mata edukacyjna wyposażona w wiele kolorowych zwierzątek lub innych zabawek. Maluch leżąc na macie poznaje różne rodzaje materiałów, kształtów i odgłosów, co pozwala na rozwój zmysłu słuchu oraz dotyku. Z kolei zawieszone nad głową kolorowe zwierzątka jedynie zachęcają do dotykania i trącania, dzięki czemu dziecko rozwija swoją sprawność ruchową. Co więcej, warto uczyć dziecko już od najmłodszych lat samodzielności, a to doskonała okazja, aby odłożyć dziecko do samodzielnej zabawy, kiedy my musimy np. przygotować mleko. Składane maty edukacyjne zostały przygotowane tak, że zmieszczą się do każdej torby lub koszyka w wózku, dzięki czemu świetnie sprawdzą się również podczas podróży!

Zabawki manipulacyjne i edukacyjne dla dzieci

Szukasz ciekawego prezentu dla niemowlaka, który nie tylko będzie pełnił funkcję gryzaka lub gadżetu do spania, ale będzie miał wpływ na jego rozwój oraz umiejętności? Polecamy zabawki manipulacyjne, które znakomicie rozwijają sprawność rączek maluchów poprzez dotykanie, przekręcanie i naciskanie. Dodatkowo podczas zabawy maluchy muszą dopasować pewne elementy do siebie, co wymaga skupienia oraz koncentracji – jest to świetna zabawka dla niemowlaka.

Zabawki edukacyjne w formie sensorycznej to jedna z najlepszych opcji na prezent dla kilkumiesięcznego malucha. Tego rodzaju zabawki śpiewają piosenki, opowiadają wierszyki oraz wydają różne dźwięki naśladując zwierzątka. Dziecko potrafi zająć się sobą, a dodatkowo próbuje naśladować odgłosy z zabawki, co rozwija jego mowę oraz kreatywne myślenie.

Układanki dla niemowląt

Dla nieco starszych niemowląt wspaniale sprawdzą się układanki drewniane z kolorowymi elementami i ciekawymi postaciami. Zabawki edukacyjne wymagają od dziecka kreatywności oraz skupienia, a poprzez układanie różnego rodzaju postaci dziecko kształtuje swoją wyobraźnię oraz poznaje różne emocje, jak szczęście wyrażane przez uśmiech, czy smutek – widząc nieszczęśliwą minę misia. Samodzielnie może komponować nowe stroje postaci oraz uczy się kształtów, co wymaga skupienia oraz logicznego myślenia już od najmłodszych lat.

Zabawki dla dziecka – grzechotki i gryzaki

W życiu każdego niemowlaka przychodzi moment, kiedy dziąsła strasznie bolą, dziecko czuje dyskomfort oraz niezadowolenie. Podczas ząbkowania ulgę może przynieść kolorowy gryzaczek, który dodatkowo wzmacnia zręczność dziecka poprzez chwytanie i przyciąganie go do ust.

W okresie pierwszych dni życia, a także podczas wyrastania pierwszego ząbka świetnie sprawdzą się grzechotki. Nie tylko uspokajają, ale także pozwalają się wyciszyć, dzięki czemu dziecko szybciej usypia. Ulubiona grzechotka towarzysząca dziecku od pierwszych dni życia daje poczucie bezpieczeństwa maluchowi.

Bujaki dla dzieci

W momencie, gdy dziecko zaczyna raczkować i przemierzać kolejne metry w domu poznaje świat z zupełnie nowej perspektywy, co jest dla niego niesamowitą przygodą! W tym okresie dziecko jest już bardziej rozwinięte pod względem fizycznym, dlatego do zabawy doskonale sprawdzą się bujaki dla dzieci. Produkty te pozwalają maluchom ćwiczyć koordynację i sprawność ruchową, a także utrzymać równowagę. Ponadto ciekawe kolorowe światełka oraz melodia wydobywająca się z zabawki dla niemowlaków zapewnia moc atrakcji za każdym razem, gdy dziecko postanowi wejść na bujak.