Puzzle, planszówki i gry karciane to idealna propozycja szczególnie na jesienno- zimowe wieczory, kiedy pogoda nie dopisuje. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Ponadto rodzice mają wspaniałą okazję do tego, by spędzić więcej wspólnego czasu z dzieciakami.

Jako prezent dla dziecka zdecydowanie warto skusić się na różnego rodzaju gry planszowe, puzzle lub karty – nie tylko pozwalają spędzić przyjemnie czas w gronie znajomych czy rodziny, ale także uczą logicznego i strategicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię oraz pozwalają planować.

Puzzle i układanki jako prezent dla dzieci w każdym wieku

Podczas układania puzzli dziecko ma chwilę, aby się wyciszyć, skoncentrować oraz strategicznie pomyśleć – zastanowić się, jaki kształt puzzla będzie pasował. W naszym sklepie znajdziecie zarówno puzzle/układanki dla 3 latka, które kształtują wyobraźnie oraz pozwalają poznać nowe kształty, a także puzzle dla starszych pociech różniące się poziomem trudności oraz ilością elementów. Układanie puzzli przez maluchów, jak i starszych dzieci rozwija wyobraźnię przestrzenną, a dodatkowo dziecko staje się bardziej spostrzegawcze poprzez obserwację oraz analizę brakujących elementów układanki.

Gry planszowe

Gry planszowe to jedna z najlepszych atrakcji wielu spotkań ze znajomymi oraz rodziną! Są uwielbiane zarówno przez dzieci, młodzież jak i dorosłych – pozwalają na rozwijanie strategicznego i logicznego myślenia, pozwalają przyjemnie spędzić czas w gronie najbliższych, dzięki czemu zaciskają więzi rodzinne. Planszówki bardzo często wybierane są w szczególności podczas krótkich dni i długich wieczorów, ale także podczas wielu spotkań ze znajomymi i rodziną. Przez dzieciaki bardzo często wybieraną grą planszową jest Chińczyk, który nie ma skomplikowanych zasad, a jednocześnie uczy zasad fair-play, co dla dzieciaków może okazać się bardzo pomocne w przyszłości.

Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się także gry planszowe z serii „palcem po mapie” – do wyboru w dwóch wariantach – Europa i Świat. Gra ta nie tylko uczy strategii, kreatywnego myślenia, ale uczy położenia najważniejszych państw, największych rzek, jezior, dzięki czemu w edukacji szkolnej dziecko nie będzie miało problemów z poznawaniem nowych miejsc na świecie.

Gra zespołowa dla dziewczynek i chłopców

Gry zespołowe pozwalają na rozwijane umiejętności interpersonalnych, dziecko uczy się współpracy z rówieśnikami z jednej drużyny, a dodatkowo dzieciaki uczą się sprawiedliwości i rywalizacji wśród drużyn. Gry zespołowe zazwyczaj polegają na bieganiu, rzucaniu, kopaniu piłki do bramki itp, dzięki czemu dziecko poznaje różne dyscypliny sportowe oraz jest zmotywowane do aktywności fizycznej. Wspólna zabawa z rówieśnikami pozwala oderwać maluchy od komputera lub tabletu i spędzić niezapomniane chwile z kolegami z podwórka.