Układ pokarmowy dziecka, nieustannie się rozwija i w pierwszych miesiącach i latach życia, jest szczególnie delikatny. Dlatego tak bardzo ważne jest, by dostarczać naszemu Maleństwu potrzebnych mu do rozwoju składników odżywczych i minerałów. Niezwykle istotne jest także to, by żywność dla niemowląt była odpowiednio zbilansowana i przede wszystkim bezpieczna. Dla każdego Rodzica odpowiedni rozwój dziecka jest priorytetem. To, jak zadbamy o zdrowie naszych Pociech od pierwszych chwil ich życia z pewnością będzie procentować w przyszłości.

Najcenniejszym i najbardziej zalecanym źródłem pokarmu w pierwszych fazach rozwoju jest zdecydowanie mleko mamy. Mniej więcej od około 6 miesiąca życia zalecane jest również stopniowe rozszerzanie diety dziecka o inne pokarmy, np. mieszanki dla dzieci

Kiedy zaleca się ograniczenie lub wyeliminowanie mleka krowiego z diety dziecka?

Całkowite wyłączenie z diety dziecka mleka krowiego najczęściej zaleca się w przypadku zdiagnozowania nietolerancji lub uczulenia na laktozę, ale nie tylko. Alergia na laktozę to najczęściej pierwszy typ alergii, który wykrywany jest już u niemowląt. 

Także problemy z trawieniem białka zawartego w mleku, (tzw. kazeiny), są przyczyną eliminowania mleka krowiego z diety Maluszka.

Objawy najczęściej występujące u dzieci ze stwierdzoną alergią to:

  • rumień i wypryski
  • powtarzające się ulewania
  • kolki
  • biegunka
  • zaparcia
  • wzdęcia brzuszka i odgłosy przelewania się 

Jednak zdarza się, że w przypadku silnych uczuleń dochodzi nawet do duszności. 

Najlepszy zamiennik mleka krowiego w diecie Malucha

Wybierając pierwszy pokarm po mleku mamy dla swojego dziecka, konieczne jest by jak najdokładniej przyjrzeć się składowi, zamieszczonemu na opakowaniu. Pożywienie to powinno zapewniać dziecku wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki. Absolutnie niedopuszczalne jest, by zawierało jakiekolwiek szkodliwe substancje lub składowe, które mogą uczulać dziecko. Ważne dla rozwoju dziecka, są przede wszystkim: białko, węglowodany (bez dodatków cukru), błonnik i minerały, witaminy tj: A, D, E i C, a także niezbędne kwasy, np. kwas foliowy.

 Mieszanka Bebe Mandorle 3 dla niemowląt (w wieku od 10 msc do 3 lat) 

Centrum Bio ma w swojej ofercie mieszankę Bebe Mandorle 3, dla dzieci w wieku od 10 miesięcy do 3 lat. Nie posiada ona w swoim składzie mleka ani żadnych jego pochodnych. Nie zawiera glutenu ani laktozy, na którą często uczulone są dzieci. Produkt wykonany jest na bazie składników pochodzenia naturalnego.

Żywność dla dzieci – Bebe Mandorle 3, certyfikowana jest przez AFDIAG.