Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas, w którym wszyscy ogrodnicy pragną przyozdobić swoje krzewy iglaste kolorowymi światełkami. O ile z wyborem świątecznych lampek raczej nie mamy problemu, tak wybór choinki do ogrodu jest często dla nas nie lada wyzwaniem. W tym zadaniu pomoże Ci Ogrodowa Galeria – szkółka roślin, która zna się na rzeczy. Wspólnie wybraliśmy dla Ciebie TOP3 krzewów, które pięknie prezentują się zimą w ogrodzie. Sprawdź!

Słów kilka o choinkach

Nie ukrywajmy – różnego rodzaju świerki i jodły kupujemy do ogrodu z myślą o Bożym Narodzeniu. Są jego piękną ozdobą, gdyż krzewy i drzewa iglaste w większości nie zrzucają igieł na zimę, co pięknie kontrastuje z białym śniegiem. Dają ogromne możliwości aranżacyjne, a do tego nie sprawiają problemów w uprawie. To sprawdzona propozycja do nasadzeń w każdym ogrodzie, którą z powodzeniem wykorzystasz do przystrojenia swojego podjazdu na zbliżającą się Gwiazdkę. Możesz także zaopatrzyć się w wersję w donicy, która sprawdza się szczególnie wtedy, gdy nie mamy już czasu na wzrost młodego krzewu.

Jodła koreańska – niezwykle dekoracyjny krzew zimą

Jodła koreańska należy do drzew z rodziny sosnowatych. Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Półwyspu Koreańskiego, gdzie jest bardzo popularną rośliną ogrodową. W naszych ogrodach najczęściej występuje jako wolnostojące drzewo. Zazwyczaj dorasta do 5 metrów wysokości, choć zdarzają się nawet 8 metrowe osobniki. Jej największą zaletą są fioletowo-niebieskie szyszki, które pojawiają się już na metrowej wysokości. Są stojące i zazwyczaj wyrastają w gęstych grupach. W zimowym ogrodzie prezentuje się niezwykle pięknie, nadając mu świąteczny klimat.

Świerk biały 'Blue wonder’ – jedyna w swoim rodzaju choinka w ogrodzie

Interesującą odmianą świerka białego, który przywołuje na myśl zimę jest ‘Blue wonder’. Jego gęsto ułożone pędy pokryte są licznymi srebrzysto-niebieskimi igłami. Są cienkie i miękkie w dotyku, co cieszy te osoby, które przed Bożym Narodzeniem pragną ozdobić ten krzew świecącymi lampkami. Pięknie prezentuje się w ogrodzie skalnym, ale także w pojemnikach. Nie wykazuje trudności w uprawie, dlatego poradzą sobie z nim nawet początkujący ogrodnicy.

Świerk biały ‘Blue wonder’ to ogrodowa wizytówka Świąt Bożego Narodzenia

Żywotnik zachodni 'Smaragd’ – inny iglak w roli choinki

Bardzo często spotykanym krzewem w polskich ogrodach jest żywotnik zachodni, nazywany także thują. Jego odmianę ‘Smaragd’ z powodzeniem możesz przerobić na choinkę! Posiada ona delikatne gałęzie, które w przeciwieństwie do innych odmian nie brązowieją na czas zimy – przez cały rok są ciemnozielone. Żywotnikiem zachodnim ‘Smaragd’ można pięknie udekorować swój ogród na zimę i cieszyć się nim jak prawdziwą choinką. Dodatkowo stanowi piękne tło dla innej roślinności.

Wybierz najpiękniejszą choinkę do swojego ogrodu

Nasze wybory to piękne choinki, które na Święta Bożego Narodzenia sprawdzają się jak żadne inne. Posadzone, a niekiedy nawet postawione w pojemnikach ozdobią Twój zimowy ogród. Gwarantujemy, że Twoim sąsiadom aż oczy skręcą na Twój podjazd!